Az előbbi bejegyzésemben a Canváról írtam, ezért úgy gondoltam, hogy bemutatom a másik kedvenc eszközömet, amivel információt szoktam bemutatni, ez a Pictochart.
Hasonlóan a Canvához, ezzel az eszközzel is könnyedén dolgozhatunk, gyönyörűen mutathatjuk be az információt.
Pictochartot ingyenesen használhatjuk, de természetesen ez némi korlátozást jelent, hiszen nem mindegyik sablont használhatjuk, és a kész képet is csak közepesen jó minőségű jpg-ként tölthetjük le a pictochart logóval a kép legalján (ami természetesen levághatunk képszerkesztővel).
A Pictochart tippekkel segít, hogy jó ízlésű képeket szerkesszünk.
Ha kiválasztottuk, hogy melyik sablont szeretnénk szerkeszteni, akkor csak a képre kell vinnünk az egeret és kiválasztanunk a Create gombbal.
A kiválasztott sablont a bal oldalon levő menüvel szerkeszthetjük. A Graphics menüpont alatt szerkeszthetünk mindent, ami a képen van - alakokat, vonalakat, ikonokat, képeket és képkereteket adhatunk hozzá, változtathatunk meg.
Feltölthetjük a saját képünket is a feltöltés menüpont alatt. A background menüpont alatt háttérrel dolgozhatunk.
A text menüpont alatt a szöveg stílusáról dönthetünk, és a szövegek keretét választhatjuk ki. A style a szöveg stílusát formázza.
A tools alatt grafikonokat készíthetünk az adatok alapján, térképeket és YouTube és/vagy Vimeo videókat illeszthetünk be.
Miért ajánlom? Ezzel az eszközzel a diákok is gyönyörű dolgokat alkothatnak, amire büszkék lehetnek.
Mikor? Eseményekre pósztereket készíthetünk, információ bemutatásánál.
Hasonló szoftverek: Pixlr, Canva
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése