2015. augusztus 9., vasárnap

HSTRY - történelmi pillanatok rendezetten

A történelemtanítás szerencsére ma már inkább arra alapul, hogy a diákok egy egészként lássanak, és ezért meglevő bizonyítékokat elemezzenek és értsék meg azok jelentőségét. A HSTRY egy újabb remek eszköz arra, hogy megértessük a diákokkal a történelmi folyamatokat. 


A HSTRYval idővonalat készíthetünk, videókkal, történelmi forrásokkal, képekkel, audióanyagokkal és feleletválasztós feladatokkal tarkítva. Nagyon egyszerűen kezelhető, minden elem mozgatható. Egyetlen dolgot hiányolok belőle - a tényleges évszámok az idővonalon magán nem jelennek meg.

A weboldalra gmail fiókunkon keresztül is regisztrálhatunk tanárként vagy diákként. Tanárként virtuális osztálytermeket is építhetünk, így több évfolyamot is kezelhetünk egyszerre. Az osztályok elkészítésénél egy számsorozatot ad a weboldal, ezt kell továbbítanunk a diákoknak, felvehessük őket az osztályunkba (egy diák több virtuális osztályba is tartozhat). Erre az oldalra irányítsuk a tanulóinkat: https://edu.hstry.co/student/register. A hozzáadott diákok munkáit azonnal láthatjuk az osztályok munkái között.


A weboldal szerkesztőinek idővonalát is elérhetjük, ha nem probléma az angol nyelv, habár a teljes idővonal eléréséhez szükségünk van prémium fiókra (havonta vagy évente fizetendő). Viszont a HSTRY közösség is elérhetővé teszi a saját idővonalukat, és ha találunk valami olyasmit, ami nyelvileg és tartalmilag is megfelel, akkor azt is felhasználhatjuk. Jelenleg a keresés nem egyszerű, sem nyelvileg, sem tartalmilag, sem évfolyamok szerint nem tudunk keresni a közösség által készített idővonalak közül, ezért oldalanként kell végignéznünk, hogy van-e valami megfelelő... Ezen remélem, változtatnak majd.
 A megnézendő idővonalat a webcíme alapján oszthatjuk meg, akár a közösségi médián (és ekkor nem feltétlenül csak osztályoknak készített idővonalakra gondolok).

Használható: webböngésző segítségével (okostelefon, számítógép, tablet etc), és Chrome alkalmazásként.
Miért ajánlom? 
Ezzel az eszközzel a diákok és tanárok is egyszerűen összefoglalhatnak és rendszerezhetnek eseményeket, téma kezdetén, ahogy haladnak a témával és a végén. Legyen ez történelem, irodalom vagy egyéb más tantárgy, téma, ahol eseményekről beszélünk.
Mikor? Adatok rendszerezéseként. Az első évben kiadhatjuk feladatként a diákoknak, hogy készítsenek egyet-egyet téma összefoglalásaként, és a következő években mi használhatjuk. :) Mindenki nyer ezzel :)
Hasonló szoftverek: myHistro

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése